Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web

Aktuality

Nový blok - dvojklikom tu, zahájite úpravu bloku...

12.02.2015  Orava

05.02.2015  Snehuliak

2014  »

20.8.2014  Chata Zálom .

8.3.2014  Jarná grilovačka.

4.2.2014  Nový rok som začala divokou žúrkou s Aranom. Ak bude všetko v poriadku tak okolo 8.apríla budem mať prvé šteniatka.

 

2013  »

 

26.12.2013  Vianoce bez snehu.

 

 

 

01.08.2013  Mám nového kamaráta. Volá sa Bax a niekedy si (z jeho zbojstiev) musíme s jeho majiteľom Stanom vypiť.

 

Stano a moje pivo je kde?

06.05.2013

27.04.2013 Výročie svadby starých rodičov. Začínam s pijatikou.

 

21.02.2013 Tento rok sme opäť začali lyžovačkou v Oravskej Lesnej. Ako vždy nás Orava nesklamala.

 

 

 

2012  »

20.08.2012 Tinkina18 -tka s Britou chata

 

 

21.07.2012 Horúce leto 2012. Už týždeň sa na dvore spoznávam s Britou (Border kólia) ktorú vychováva Kristínka (neter mojich pánov)

 

 

 

13.03.2012 Dnes na prišlo potvrdenie o chránení názvu chovateľskej stanice. Tak ak sa toho roku zadarí tak moje šteniatka už budú mať v mene " z Kráľovej studne. "

25.02.2012 Lyžovačka Oravská Lesná. V tomto roku sme mali mimoriadne veľa snehu. Prvé tri dni dosť husto snežilo.  Na videu sme boli podvečer na prechádzke zasneženou krajinou. Na obrázkoch sme boli pri Oravskej lesnej železničke kde som si našla tú maľovanú kamarátku.

 

 

2011  »

24.12.2011 Vianoce.

 

14.12.2011 Po úspešnej poľovačke nikoho k úlovku nepustím.

 

                     

20.08.2011 Konopište - Klubová výstava parson a jack russel teriérov v Čechách. Pôvodne sme šli pozrieť nápadníka pre moje jarné háranie, ale žiaden súci hladkosrstý fešák tam nebol. Tak sme si urobili rodinný výlet po okolitých zámkoch. Na hornom obrázku sú dievčatá pred výstavou a na dolnom plný kruh jack russel terierov.

 

 

24.04.2011 /2 roky/ Veľká noc v Galante ma zastihla v rozpuku (haranie v plnom prúde, chvost sa mi kruti akosi nabok).

 

 

15.03.2011 /1rok a 11 mesiacov/ Konečne sa vyčasilo tak nás pracovné povinnosti zaviali až na Prielohy. Počasie nám naozaj vyšlo a dokonca sa niekomu oplatilo ísť aj pre niečo iné ako práca.

01.03.2011 /1rok a 11 mesiacov/ Dovolenka Oravská Lesná. Gazda preležal dovolenku s angínou na chate, no my ostatní sme sa vyšantili a nie len na svahu. Presliedila som tam celý les a dievčatá sa učili na snowboarde. Na obrázku som na výchádzke s maródom a na videu sa dievčatá učia snowboadovať.

PS: Konečne dorazili papiere zo SPZ. Takže už som aj na papieri od 21.2.2011 "CHOVNÁ SUKA". 

 


 

18.02.2011 /1rok a 10 mesiacov/ Naši boli pozrieť na výstavu v Košiciach (pôvodne bývala v Prešove). Úroveň v porovnaní s Prešovom dosť zaostávala. ( Hala na spadnutie, malá plocha, zima, smrad, bordel a výkali po chodbách aj v hale(?!!!), pre diváka neatraktívne, málo miest na sedenie tak sa každý motal okolo kruhov na hlavnej ploche "...dobre že sme nešli súťažiť" Na obrázku najkrajšia fenka plemena Parson russel teriér.

2010  »

24.12.2010 /1rok a 8 mesiacov/ Pridávam foto z Vianoc aby sme mohli tento rok uzavrieť. Dúfam že v budúcom roku sa toho udeje taktiež veľa, aby som Vám o tom napísala.

 

10.09.2010 /1rok a 5 mesiacov/ Tak tohtoročná posledná výstava sa vydarila. Po dlhom čakaní, som podraždená a unavená musela do kruhu. Rozhodca odišiel so všetkými prstami a dokonca mi udelil V1 a titul CAJC Víťaz SR mladých. Dostala som svoju prvú "medajľu" tak sa naši veľmi tešili. Hodnotil p. Harsányi Péter (HU): Dobrá veľkosť, ľahšia stavba, dobrá lebka a profil, pekné oko, horná línia ešte nedobudovaná, dobrý hrudník, krátke mierne sklesnuté kríže, primeraný pohyb, dobrá srsť.

Pridávam video: -  najprv Rusty, - ja, Babu a všetci traja v kruhu + spoločné foto všetkých medailistov pred športovou halou.

 
 
 

20.08.2010 /1rok a 4 mesiace/ Aby ste si nemysleli že cez prázdniny iba oddychujem tak pridávam moje obľúbené video z mobilu kde sa pretŕčam ako páv. K tomu Bambimu som nikoho nechcela pustiť, tak ma neskôr museli zavrieť.

 
...vonia dobre, ... aj chutí.  Pozor! Točí ma telka!

10.07.2010 /1rok a 3 mesiace/ Tak je to tu - najdôležitejšia výstava tohto roku. Špeciálna výstava SKCHTaF v Košiciach, kde po získaní hodnotenia Výborný 1 som splnila podmienky k chovnosti. Pani rozhodkyňa Cigániková mi vytkla pár drobnosti ale musela konštatovať že sa spomedzí mladých feniek najviac približujem štandardu plemena. Na výstavu sme sa "extra" nepripravovali a to asi ovplyvnilo aj jej hodnotenie. V prvom rade ju prekvapilo, že mi sama nemohla pozrieť zúbky ( ... neriskovali sme aby nás náhodou neposlala z kruhu) no pritom si ma mohla veselo prehmatať. Ďalej mi vytkla kratší krk a mierne klenutý chrbát (... trimovali sme sa pred mesiacom a práve v týchto partiách som trochu viac ochlpená). Naši podcenili prípravu, no povedali že nabudúce to napravíme. Ostatné hodnotenia: správna výška, správna substancia, nožnicový zhryz, hlava pasuje k telu, správne osadené ucho, výborné tmavé oko a výborný pohyb. Nakoniec nám povedala, že mám veľkú šancu vyrásť v úspešnú výstavnú fenku no musíme ešte popracovať na príprave a výchove. Časť hodnotenia budete počuť aj na videu. Zároveň som absolvovala kontrolu chrupu, kde konštatovali že mám zúbky v 100% stave (keby oni vedeli koľko sa natrápim s kosťami). Pridávam video a pár fotiek. Viac fotiek v Rustyho albume na http://rustyhraples.rajce.idnes.cz/2010_07_10_SVT_Kosice/

... aspoň video z hodnotenia (kamerama nenahrával nástup v kruhu)
 
 
... časť parsonov na výstave
 
...rodinka úžasných: moja maličkosť, dedo Putin, mama Mimi, strýko Rusty

27.06.2010 /1rok a 2 mesiace/ Moja prvá výstava v Dvoriankach dopadla nad očakávanie. Bola som trochu vystrašená no na počudovanie pokojná. V mojej triede som obsadila prvé miesto s hodnotením Výborná. Pán rozhodca Řehánek (CZ) bol veľmi milý. Naši dúfajú v podobné hodnotenie aj na klubovej výstave o dva týždne. V "rodinnom " súboji o víťaza plemena som proti strýkovi Rustymu nemala šancu. Pripájam nekvalitné video z kruhu ako aj fotky požičané od Rustyho.

... moja konkurentka Freny                                       ...na tom stole som bola trochu ustráchaná

 

... asi prepustím kameramana

 

24.04.2010 /12.mesiac/ Druhý trenig agility. Trošku horšia kvalita videa.

 

 

27.03.2010 /11.mesiac/ Dnes nás Lenka Brodňanská nečakane zavolala na tréning agility. Veľmi sme sa tešili, no večer som už bola trochu unavená, tak som si aspoň vyskúšala tunel a malé prekážky. Fotky som si požičala z abumu Kiari ktorá bol tiež na tréningu. / poznámka: prvý deň hárania !!! /

  

19.02.2010 /10.mesiac/Naši sa dnes boli pozrieť na výstave v Prešove. Veľmi ich mrzí že som nemohla ísť. Stretli tam všetkých mojich kamarátov. Priniesli mi ukázať aspoň videá, ktoré tam nakrútili a ktoré sem pripájam. Na prvom je môj strýko Rusty a hoci nezvíťazil stále je to veľký fešák, ktorý nemá rád iných psov v jeho kruhu. Na druhom videu je Zippy Zoe, moja konkurentka, s ktorou som mala súťažiť a asi po minute nastupuje do kruhu jedna strakatá - fešanda, moja mama Mimi. Tú viac ako predvádzanie zaujímala jej obľúbená hračka, ktorú mala vo vrecku jej panička.

 
 

18.02.2010 /10.mesiac/Dnes sme sa vrátili z dovolenky (lyžovačky), no bohužiaľ sa mi do ucha dostali voľaké baktérie, kvasinky či čo ...     Uško som si rozškrabala a naši a pani veterinárka rozhodli, že napriek príprave na výstavu do Prešova nepôjdem. Škoda lebo na výstavu sa všetci tešili. Chceli sa so mnou pochváliť a porovnať ma s konkurenciou. Tak aspoň pridávam ako spomienku na lyžovačku fotky a video.

 
 
 
... najradšej by som si zalyžovala                 
 
... ráno som pozorovala čo sa deje vonku.                                 ... a cez deň tréning a pravidelná vychádzka
 

10.02.2010 /10.mesiac/Dnes som absolvovala moje druhé trimovanie. Tentokrát som sa už nedala tak ľahko, ale nakoniec sa to podarilo. 

 
                       pred...                                                                       ... a po trimovaní.

24.01.2010  /9.mesiac/Naši ma prihlásili na výstavu v Prešove tak musíme cvičiť výstavný postoj a ukazovanie zúbkov. No ja moje zúbky len tak niekomu neukážem a na cudzích ľudí si rada zavrčím, tak majú strach ako to dopadne. Pred samotnou súťažou ideme na lyžovačku a ja budem vytrimovaná, tak mi Rusty resp. jeho panička Lucia požičala zimné oblečenie. Pridávam video z prvej skúšky oblečenia a krátke video z cvičáku KPKA. Vonku bola trošku zima -11°C.

  
 
 
2009 »

 

  Šťastné a veselé Vianoce a Šťastný Nový rok

všetkým mojim kamarátom z cvičáku,

ich rodinám a všetkým mojim známim.

 

14.12.2009 /8.mesiac/ Pred dvoma týždňami som predčasne dostala vianočný darček - prepravku pre psov, preto že som pri čakaní v aute prehrýzla akési káble. Pripájam moje foto v novej prepravke ako aj niekoľo záberov z práce v lese.

 
... na nový peliešok som si rýchlo zvykla

18.10.2009 /6.mesiac/Výlet do Belianských Tatier, do strediska Strednica v Ždiari, sme si po mesiaci zopakovali, no tentoraz netradične v októbri na lyžovačku.  Lyžovali iba ženy, pretože sa mi niekto musel venovať. Vôbec mi hlboký sneh nevadil a celý deň som sa poriadne vybláznila. Pridávame zopár fotiek, aby sme nezabudli na takúto skorú lyžovačku a skvelý deň.

    
                           ...lyžiarky:-)                                                                              ... bodyguard :-)

15.10.2009 /6.mesiac/Tata povedal že dnes som prešla krstom. V práci som sa dostala až ku Kráľovej studni a tam som to zbadala. Všade bielo a chladno. Trošku ma oziabali zadné labky, ale keď som sa trochu rozbehala tak už sa mi nechcelo ani späť do auta. Bolo tam veľa čerstvých stôp a pachov od "vysokej" a tak som tam pobehovala ako šialená.  ... a aby som nezabudla pred týždňom ma trimovala slečna Aďa, tak si pozrite ten rozdiel ako vyzerám teraz a na videu z Belianských Tatier

 
...čo je to ?

27.09.2009 /5.mesiac/Bola som sa pozrieť na národnú výstavu psov v Prešove, kde moja psia rodina slávila úspech. Mama Mimi aj strýko Rusty vyhrali svoje triedy a nakoniec si to medzi sebou rozdali o titul BOB (najkrajší pes plemena). Vyhral Rusty no všetci sme mali radosť aj s úspechu Mimi. Nemali sme najlepší fotoaparát na fotenie v hale ale ako spomienka fotky postačujú. Viac o výstave na stránkach Mimi aj Rustyho (viď odkazy)

  ...naša výstavová Parsoňácka banda (Rustyovci, My a Smileyho Lenka), Mimi sa sústreďovala osamote.    ..Rusty máš suprový pohľad

12.09.2009 /5.mesiac/  Jednodňový výlet do Belianských Tatier cez predĺžený víkend / v pondelok nejdem do práce a v utorok je sviatok/ mi padol celkom vhod. Boli sme si pozrieť lyžiarské strediská v Tatranskej Javorine a Bachledovej doline. V Ždiari už naši boli lyžovať, tak som si tam bola zabehať po zjazdovke. Som zvedavá ako to vyriešia v zime keď pôjdeme na lyžovačku. Nech si vyhodia z hlavy, že preležím celý deň v aute. 

 
... som zvedavá ako to tu vyzerá v zime         
 
11.09.2009 /5.mesiac/ Dnes som sa dočkala. Prvý tréning dopadol celkom dobre. Podľa cvičiteľky Lenky sa tata ku mne neozýva veľmi  milo a je pre mňa "veľmi veľký" preto som trošku neposlušná pri privolaní (už asi viem prečo tam boli samé ženy). Ale ináč bolo super. Zabehala som si so strýkom Rustym, mamkou Mimi (aj keď tá sa snažila ma vychovávať). Trošku pobehal aj Leo a asi najmenej si ma všímala Anulka. Veľmi sa teším na ďalšie piatky, kedy by sme mali chodiť pravidelne trénovať.
 
 
... no môj "sed" nie je bohviečo
 

01.9.2009 /4.mesiac/ Včera som oslávila 4 mesiace a tak sme vyrazili na jednodňový výlet k Morskému Oku pri Zemplínskej Šírave. Prostredie je tam fantastické.Vo vode plávali tisíce rýb. Doslova mi plávali pod labkami keď im tato hádzal rohlík. Škoda len, že náš pohyb (psov) je povolený len na vodítku. Odporúčam všetkým kamarátom, ktorí niekedy zavítajú na Zemplínsku Šíravu, aby tam zašli a zobrali aj svojich páničkov.

... takýto kaštielik by sa mi páčil, ale ten peň je zaujímavejší        ...  konečne poriadne foto s morským okom v pozadí
 
 
 
... ryba, ryba všade samá ryba, kto ich poráta má u mňa kosť 
 
 

12.08.2009 /15. týždeň/ Opäť som bola na krátkej dovolenke na južnom Slovensku. Okrem iného som sa v Nitre promenádovala po nákupnom centre. Veľa fotiek mi  naši opäť neurobili, no ako spomienku pridávam fotku zo starého mlyna v Jelke kde som prvýkrát uvidela tie čudné stvorenia.

 
...húsky, húsky poďte domov
 
01.08.2009  /13. týždeň/ Bola som sa pozrieť na preteky agility, kde som stretla veľa známych. Rusty, Smiley aj Putin, a samozrejme ich majitelia ma už dobre poznajú. Najviac ma potešilo, že som konečne stretla moju chovateľku pani Karolovú, ktorá ma dodnes nevidela, no trošku ma mrzí že nepriviedla so sebou moju mamku Mimi. Samozrejme že tam bolo aj veľa iných psov a ľudí. Všetci si ma tam fotili. Okrem iných aj Adka Iglodyiová (snáď moja nová cvičiteľka) od ktorej som si vypožičala na túto stránku fotografiu s Rustym. Našla som si aj kamarátku Eli, takú bavlnku vraj plemena Coton de Tulear. Ani jej vznešený pôvod nám nezabránil aby sme si spolu zašantili.
 
 
 

          ... hej Rusty ! ...pohyb ! .                                                    .. ja s pani Karolovou a Rusty so svojou pani Luciou

          

... konečne niekto kto sa chce hrať.


30.07.2009 /13. týždeň/  Dnes mám tri mesiace. Tata sa údajne roky vyhrážal, že raz zoberie celú rodinku na plte. Tak sa dnes rozhodol, že nastal čas naplniť svoje slová. Na cestovanie autom som si už zvykla, no netušila som čo ma dnes ešte čaká. Dvanásť dlhých kilometrov cykloturistickým chodníkom z Lesnice do lodenice v Červenom Kláštore dá zabrať. Ten názov cykloturistický by mohli kľudne premenovať na cyklistický. Tata sa rozčuľoval, že ľudia už nevedia chodiť pešo a tak som celú cestu uskakovala pred cyklistami. Asi v polovici cesty však nastala katastrofa. Poľskému cyklistovi pravdepodobne potuženému slovenskou pálenkou som sa už nestihla vyhnúť. Prešiel mi rovno po labke a ešte mi urobil "bozuľu" na hlave. Začala som plakať a utekala som preč ako o život. Nastal chaos. Všetci začali vrieskať, iba staršia sestra Ela, ktorá ma mala práve vtedy pod dozorom plakala. Mysleli si že mám zlomenú labku, no tata ma po chvíľke nosenia položil na zem a ja som trošku nesmelo vykročila vpred. Po dvoch hodinách sme konečne dorazili do lodenice. Nasadli sme na plť, ale na samotnú plavbu sa veľmi nepamätám. Zmorená cestou som ju skoro celú prespala. Skoro! A tak mám zopár fotiek aj s plte.  
 
... v plti sa spí najlepšie.                                                               ... konečne poriadna fotka na plti.
 
 
 
... tu sme všetky štyri tatove dievčatá. Ela mi naberá vodu z Dunajca tak jej vidno iba ... chrbát.

27.07.2009 /13. týždeň/ Dnes som sa bola konečne očkovať proti besnote. Už sa teším na stretnutie s novými kamarátmi na cvičisku ako aj na každodenné prechádzky v tatovej práci ( pracuje ako lesník - to bude zábava). Za odmenu, že som bola dobrá mi naši kúpili obojok proti kliešťom a iným parazitom. Cestou domov sme sa zastavili pozrieť starých rodičov. Majú doma rovnako staré mačiatko ako som ja (má aj rovnaké meno Aisha), ale akosi sa so mnou nechce hrať . Stále sa po mne prská a zaháňa sa svojimi pazúrikmi. No keď som ochutnala z jej misky, tak nemala žiadne námietky.

 
 
... ukáž či aj ty máš takú dobrotku.
 

18.07.2009 /11. týždeň/ Dnes som sa vrátila z krátkej dovolenky po kúpaliskách na juho-západnom Slovensku. Cestu v aute som zvládala v pohode aj vďaka klimatizácií. Keď sme tam dorazili bolo to super. Nikdy som nevidela toľko vody a dokonca som si aj zaplávala. Bola som na Seneckých jazerách, Ružinnej a Kráľovej pri Galante. Bohužiaľ kúpaliská ako Galandia a Vincov les nie sú pre nás psov, tak sa stále niekto z našich musel obetovať a v tieto dni ostal so mnou. Dokonca som si pozrela Bratislavu aj keď iba parkovisko Ikea, nakoľko dievčata si odskočili nakúpiť.

 
  
   
  ... hurááá ja viem plávať

  

11.07.2009 /10. týždeň/ Dnes som bola nakuknúť cez plot na špeciálnu výstavu teriérov Košiciach na Aničke. Zrazu sa okolo mňa zbehlo veľa ľudí a s nimi aj strýko Rusty, ktorý žiarlil hlavne keď si ma chcela pohladiť jeho panička. Prišiel aj pán môjhodeda Putina a Smileyho Lenka z Družstevnej ktorá sa ozvala na našej stránke. Samozrejme že mi naši opäť neurobili  žiadnu fotografiu ale Putin, Rusty a Smiley majú v našom fotoaparáte kopec fotiek a dokonca aj spoločné video. Naši boli takí unesení z tých troch, že celú cestu hovorili iba o nich. Nabudúce pôjdem na výstavu aj ja, nech všetci rozprávajú o mne. Cestou späť k autu sa k nám prihovorila milá slečna, ktorá ma hneď spoznala. Ona mne aj mojim bratom urobila pekné fotografie ešte pri mojej mamke Mimi. Nakoniec naši zistili že je to cvičiteľka z cvičiska KPKA, kam by som už od augusta mala chodiť.

 
 
                                                                                                                   ...moja maličkosť a pán deda Putina.
 

03.07.2009 /9. týždeň/ Dôsledné váženie. Keď ma posadili na tu kuchynskú váhu tak som si myslela že asi budem na večeru. Od strachu som sa ani nepohla. Neskôr vyšlo najavo že mi nakvapkali voľakú voňavku rovno za krk a hovorili čosi o kliešťoch a blchách. Pred dvoma dňami mi zasa dali malý cukrík vraj proti červíkom v mojom brušku, no keď ho ochvíľu hľadali ( medzi tým všetkým čo bolo v mojom brušku) na koberci tak radšej kúpili chutnú voňavú pastičku.

 

 ... aby som nezabudla mám 2,30 kg.

18.06.2009 /7. týždeň/ Zopár momentiek z prvého dňa v novom domove.

 
 
 
 

17.06.2009 Konečne doma. A vo svojom.

 
...krstiny aj cesta ma zmorili, ale v noci som im nič nedarovala. Tata musel vytiahnuť spacák a nocoval pri mne.
 

17.06.2009 /7.týždeň/ Tak konečne som sa dočkala. Cestou domov sme sa zastavili na krstiny u nových starých rodičov /majú veľkú záhradu kde môžem šantiť do zbláznenia/.

 
... nový tata                                                            ...nová mama už si dáva uspávacie prostriedky pred prvou nocou
 
 
 
...samozrejme som musela pózovať pre fotografov                        ...a zase foto do albumu
 
 
06.06.2009 /5. týždeň/ Druhá návšteva už bola lepšia. Urobili pár fotiek a aj video.
 
     .. moje nové sestry pri druhej návšteve                                      ... moje prvé foto vyfotené novou rodinou
 

 

20.05.2009 /3.týždeň/ Pri prvej návšteve ešte moja budúca rodina trochu váhala, lebo takéto "biele" kĺbko doteraz nemali. A vôbec sa mi nepáči že si ma ani neodfotili.  

                   
 
... našťastie pani Karolová /moja chovateľka/ mala moju prekrásnu fotku.
Viac mojich fotiek a fotiek mojich súrodencov na www.parson.wbl.sk
 
 
 
 
2009
TOPlist